Geoblog.pl    Swierszcz    Podróże    $wierszcz w Murzynówku    Fuji Beach

Fuji Beach

Tanzania
Tanzania, Bububu

Fuji Beach, 12.12.10, po południu

Ta nazwa to chyba wymysł Białych. Miejscowi jej nie znają. Wieś nazywa się Bububu.
Jest to plaża ponoć najbliższa Miastu (10 km). Jest długa i szeroka, ale nie najlepsza. A mianowicie na granicy wody podzczas odpływu, zaczynają się ostre skały, a fragmentami zarośla namorzynowe. Czyli pływać można jedynie przy wysokiej wodzie.
O tej porze nie było nikogo poza rybakami. Co się dziwić – do opalania za duży upał, a do pływania za duży odpływ. A może nikt tu już nie przyjeżdża, sądząc po nie najlepszej kondycji ( z wyglądu) tutejszych resortów i pozamykanych knajpach.
Postanowiłem iść w stronę Miasta, do białego budynku, który jawił mi się zabytkowym.
Po drodze pozbyłem się juz dwóch „papasi” (natrętów), a tu drogę zaszedł mi trzeci, w moro i prawi, że dalej nie nada. Żeczywiście stała tm jakaś tablica w słahili i drobniutkim dopiskiem po angielsku „Military”.
Musiałem wrócić się do szosy. Po drodze złapało mnie oberwnie chmury, takie, że po raz drugi użyłem peleryny. Na szczęście krótkotrwałe.

Ver.1.0.

Swierszcz