Geoblog.pl    Swierszcz    Podróże    !Brindemos por la vida, es linda!    Przykre rozstanie

Przykre rozstanie

Urugwaj
Urugwaj, Paysandu

Paysandú, 23 II, 10.00
Wczoraj wieczorem rozstałem się z moim wiernym Pikusiem! Zostałem okradziony na dworcu autobusowym w Buenos Aires. Najgorsze, że razem z nim buchnęli mi najniezbędniejsze akcesoria podróżnicze, w tym przewodnik (cały plecaczek „podręczny”). Taki stary dziad, a dał się tak podejść. Nie mam siły teraz o tym pisać Ma to tą zaletę, że przestanę czytelnika zanudzać przydługimi opisami. Teraz Internet stał się cenny. W kafejkach płaci się od godziny niezależnie czy off, czy on-line. I jeszcze te hiszpańskie klawiatury – będą same błędy.

Wracając do podróży, to miasteczka AP nie są w ogóle warte zwiedzania. Jedynie przy okazji, po drodze, co też czynię. Paysandu wyrosło kiedyś na szmuglu z Brazylii do Argentyny. Minioną kasę widać po domach, które ocalały z wielkiej powodzi w 1957r. Obecnie chyba też żyje z przygranicznego handlu, sądząc po nagromadzeniu sklepów, z takim wyborem towarów jakiego nie widziałem w Buenos Aires i w cenach o wiele przystępniejszych („nasze” hipermarketowe).
Ver. 1.0

Helwetia
Helwetia - 2009-02-23 14:36
O ..f...k. To może kup sobie drugi taki .
Szkoda by było , a najciekawsza brazylia przed tobą

Swierszcz
Swierszcz - 2009-02-23 20:36
Już patrzałem. Są nawet w nizszych (w Urugwaju) cenach jak u nas uwzględniając zwyżkę dolara. Niestety wyłącznie z hiszpańską klawiaturą i systemem. Ale najgorsze, że nie mam przewodnika i nie ma gdzie go kupić :-(

Globus
Globus - 2009-02-23 21:21
No to teraz chyba Ci nie prędko gul opadnie...
Jak widać sk... nigdzie nie brakuje.

ES
ES - 2009-02-24 13:51
Przykro mi Podróżniku z powodu Twojej stratu. Nie chodzi mi oczywiście o materię.
Dzięki za zdjęcia "kolejowe"
Pozdrawiam

Swierszcz