Geoblog.pl    Swierszcz    Podróże    !Brindemos por la vida, es linda!    Wniebowzięcie

Wniebowzięcie

Paragwaj
Paragwaj, Asuncion

Asuncion, 27 II, 20:00
Droga do stolicy Paragwaju (zresztą bardzo dobra) wiodła przez kraj rolniczy, żyzny, mlekiem i soją płynący (nie mam czasu na dokładniejsze opisy – trudno!). Cały czas wypatrywałem tego nowego rancho WC Kowboja, ale chyba je przespałem. A może to nie tu?
Takie miasta, jak Asuncion, bliższe są sercu Podróżnika niż wymuskane i wzorowane na Europę osiedla. Tu widać, że Paragwaj jest odrobinę „zapóźniony i zapuszczony”, coś jak Boliwia. I to jest i piękne i przyjemne i podróżuje się „jak trzeba”.
Asuncion, to dziwnie położona stolica. Wszak po drugiej stronie Rio Paraguay jest obce państwo (nawet wrogie w przeszłości). Argentynę widać wyraźnie z parku przed katedrą i budynkiem legislatury.
Ulice Asuncion nie są takie proste i regularne w szachownicę. No może w obrębie dzielnic. A poza tym przebiegają i pod innymi kątami i czase krzywo. Z ilości szyldów i małych biznesików widać, że miejscowi częściej „ruszają głową” niż w Chile, czy argentynie. I nie dość, że można się targować, bez wyglądania na wariata, to jeszcze nie chcą „wypuścić” klienta. Co się okazało, gdy kupowałem nowy zegarek (ten z Peru stanął w Encarnacion) na ulicznym straganie – Sprzedawca gonił za mną wykrzykując coraz niższe ceny! Jak w Indiach 
Ale przewodnika nie dostałem! Spróbujemy na szlakach „bardziej turystycznych”. Tyle, że w tej sytuacji nie pojadę do Chaco. Przecież nawet nie wiem do jakiego miasta! Zobaczymy...
Ver.1.0

Multimedia (1)
MiL
MiL - 2009-04-07 23:51
Hola Hubert!

Tu Maciej i Lali. W podrozy nie zagladam juz do Twoich relacji wiec sie nie odzywalem. Jestesmy w San Ignacio Guazu, ruszamy do Asuncjion ale zbliza sie Semana Santa wiec chce zarezerwowac noclegi w rozsadneh cenie. Czy mozesz cos polecic w Asuncion, prosze?

Swierszcz
$wierszcz Wędrowniczek